Logo HomePlan
Een huis, thuis en toekomst voor mensen in extreme armoede

Hoe helpt HomePlan Haïti?

9 september 2021

Inmiddels is het drie weken na de aardbeving in Haïti. De gevolgen zijn gigantisch, er zijn volgens de autoriteiten duizenden dodelijke slachtoffers te betreuren, en tienduizenden gewonden en mensen die dakloos zijn geworden als gevolg van de aardbeving. Een enorme ramp voor het armste land op het westelijk halfrond waar het leven voor de meeste inwoners al enorm zwaar is.

Inmiddels is het drie weken na de aardbeving in Haïti. De gevolgen zijn gigantisch, er zijn volgens de autoriteiten duizenden dodelijke slachtoffers te betreuren, en tienduizenden gewonden en mensen die dakloos zijn geworden als gevolg van de aardbeving. Een enorme ramp voor het armste land op het westelijk halfrond waar het leven voor de meeste inwoners al enorm zwaar is. Dank! 
We zijn ontzettend dankbaar voor de vele reacties en donaties die we hebben ontvangen naar aanleiding van onze oproep om te doneren voor ons wederopbouwproject in Haïti. Het is hartverwarmend om te merken dat er zoveel betrokkenheid is. Dank u wel! 

Wat gaan we doen? 
Samen met onze lokale partner gaan we aan de slag in twee gemeenschappen die zwaar getroffen zijn door het natuurgeweld. Dat zijn de gemeenschappen Jean Paul II en Ravine Sable, deze liggen rondom de stad Les Cayes, het epicentrum van de aardbeving van afgelopen augustus. Onze nieuwe partner Hope for Haiti werkt hier al meer dan 30 jaar. Dat doen zij samen met Haïtianen die de gemeenschappen goed kennen, een vereiste om een project te laten slagen.

Het wederopbouwproject bestaat uit verschillende onderdelen. Zo komen er twee mobiele klinieken die de gemeenschappen ingaan om medische hulp te verlenen waar nodig. Er worden scholen opnieuw opgebouwd zodat kinderen snel weer naar hun lessen kunnen en daarnaast zullen we inwoners helpen bij de reparatie, of herbouw van hun huis. Ook willen we op langere termijn 500 investeringen doen in kleine ondernemers en hun een opleiding bieden in basisadministratie en ondernemerschapsvaardigheden zodat ze voor zichzelf een inkomen kunnen genereren.

De komende tijd gaan we samen met onze lokale partner aan het werk in de getroffen gemeenschappen. Natuurlijk houden we u via onze socials, website en nieuwsbrieven op de hoogte van de vorderingen.

Uw steun is nog steeds nodig! 
Uw steun is nog steeds nodig. duizenden gezinnen zijn dakloos geworden als gevolg van deze zware aardbeving. Heel graag willen we zoveel mogelijk mensen helpen. Zorgt u er samen met ons voor dat deze kwetsbare gezinnen binnenkort weer een dak boven hun hoofd hebben? Dat de kinderen weer naar school kunnen en hun ouders een inkomen kunnen genereren? Doneer via onze website. Dank u wel! 

Steun HomePlan

Bouw mee aan veilige huisvesting voor mensen in extreme armoede.
Een huis is de basis voor verdere ontwikkeling. 
Draag een steentje bij met jouw gift!
Doneer nu

Blijf op de hoogte

Meld u aan voor onze nieuwsbrief
Logo ANBILogo CBF

Hier vind je ons

Steenen Hoofd 63
4825 AJ Breda
076 5736 736
info@homeplan.nl

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Naam(Vereist)
© 2025 Homeplan | Website: YZCommunicatie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram