Logo HomePlan
Een huis, thuis en toekomst voor mensen in extreme armoede

Steun van ouderen Ontmoetingscentrum de Hoeven

18 september 2017

Dit naar aanleiding van een bijzondere bouwreis naar Zuid-Afrika, die Tijn van Kessel en Sid van de Wiel in oktober zullen gaan maken.

Ontmoetingscentrum de Hoeven uit Oirschot is een bijzondere locatie waar ouderen terecht kunnen voor dagbesteding. Het centrum is uniek in hun aanpak en steekt veel energie in het bieden van een warme sfeerbeleving. Er worden tal van activiteiten georganiseerd zoals zwemmen, boottochten, museumbezoeken, sporten en dineren op het eigen terras of een restaurant. Ook beschikt het ontmoetingscentrum over een eigen masseur en wordt er binnenkort een jacuzzi geplaatst. “Het belangrijkste in onze visie is dat de mensen een fijne dag beleefd hebben en met een glimlach op hun gezicht naar huis gaan!” vat directrice Mieke van Hagen het uitgangspunt van De Hoeven samen. “De mensen staan centraal en vergeten op een dag bij ons wat hun thuis soms verdrietig en eenzaam maakt. We laten ook veel jonge mensen helpen, dat is een zeer goede combinatie voor zowel jong als oud.”

De bezoekers van De Hoeven praten regelmatig met elkaar over hun verleden, waar armoede soms ook onderdeel van uitmaakt. Samen zijn de ouderen in overleg met de directie tot de conclusie gekomen dat zij graag het werk van de Bredase Stichting HomePlan willen ondersteunen met een gift. Dit naar aanleiding van een bijzondere bouwreis naar Zuid-Afrika, die Tijn van Kessel en Sid van de Wiel in oktober zullen gaan maken. De twee jongens hebben afgelopen zomer met veel enthousiasme vakantiewerk verricht, en zullen binnenkort met hun familieleden namens HomePlan afreizen naar een Zuid-Afrikaanse sloppenwijk om mee te bouwen aan huizen voor arme families, waaronder veel kinderen en ouderen. Hun verhalen over de aankomende reis hebben de bezoekers erg geraakt. “We moeten bouwen aan een liefdevolle aardbol waarin iedereen gelijke kansen krijgt. Het zorgen voor elkaar is iets wat ons allen aangaat!” aldus een 91-jarige bezoekster van De Hoeven. 

Steun HomePlan

Bouw mee aan veilige huisvesting voor mensen in extreme armoede.
Een huis is de basis voor verdere ontwikkeling. 
Draag een steentje bij met jouw gift!
Doneer nu

Blijf op de hoogte

Meld u aan voor onze nieuwsbrief
Logo ANBILogo CBF

Hier vind je ons

Steenen Hoofd 63
4825 AJ Breda
076 5736 736
info@homeplan.nl

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Naam(Vereist)
© 2025 Homeplan | Website: YZCommunicatie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram